Kentsel Dönüşüm Başkanlığı

Kentsel Dönüşüm Başkanlığı

Diyarbakır'da Kura Çekimi Gerçekleşti

24 Kasım 2017

 Diyarbakır’ın Sur İlçesinde yaşanan terör olaylarında mağdur olan aileler için 1. etap kura çekimi, 15 Kasım 2017 günü Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezinde Sur Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Bilal ÖZKAN, Bakanlığımız Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedad GÜRGEN, Daire Başkanı İsmail TÜZGEN ile ilgili personeller ve hak sahibi ailelerin katılımlarıyla gerçekleştirilmiştir.

6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun ile 5233 sayılı Terör ve Terörle Mücadeleden Doğan Zararların Karşılanması Hakkında Kanun kapsamında hak sahiplerine sunulan toplam konut alanlarının m²’si karşılığı olarak Çölgüzeli ve Üçkuyular Mevkilerinde inşa edilen TOKİ konutlarından alabilme seçeneğine istinaden, Bakanlığımızca düzenlenen ve Diyarbakır 3. Noterliği huzurunda gerçekleştirilen kura çekimi ile TOKİ tarafından yapımı tamamlanan Üçkuyular Mevkiindeki 17 adet 2+1, 201 adet 3+1 ve 20 adet 4+1 olmak üzere toplamda 238 adet konutun sahipleri belirlenmiştir.

Alandaki diğer hak sahibi ailelerin talepleri doğrultusunda, kura ile konut dağıtımına etaplar halinde devam edilecektir.

 

 

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır