Kentsel Dönüşüm Başkanlığı

Kentsel Dönüşüm Başkanlığı

Kayseri İli, Hacılar İlçesi, Aşağı Ve Orta Mahalleleri Temel Atma Töreni

20 Ağustos 2017

 Bakanlar Kurulu Kararı ile “Riskli Alan” ilan edilerek, kentsel dönüşüm çalışmalarına başlanan, Bakanlığımız ve Hacılar Belediye Başkanlığının yürütmüş olduğu 13.5 hektar büyüklüğündeki Kayseri İli, Hacılar İlçesi, Aşağı ve Orta Mahalleleri Kentsel Dönüşüm Projesi’nin 1. Etap inşaatının Temel Atma Töreni Sayın Bakanımız Mehmet ÖZHASEKİ ile Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Veysel EROĞLU’nun katılımıyla 20/08/2017 tarihinde gerçekleşmiştir.

Ekonomik ömrünü tamamlamış can ve mal kaybına yol açma riski taşıyan yapıların yıkılarak depreme dayanıklı, çevreci, enerji sarfiyatı minimum olan, modern mimariye sahip yapıların ve yeşil alanların, çocuk parklarının, cami ve okul alanının yer aldığı, insan ve çevre odaklı bir proje hayata geçirilecektir.

Proje kapsamında 8 katlı 28 adet bloktan oluşan toplam 1101 daire, 1 adet okul, 2 adet ticaret merkezi,  kapalı pazaryeri, belediye ve kaymakamlık binası, sosyal donatı alanları üretilecek olup, 56 bin metrekare yeşil alanıyla örnek bir yaşam merkezi oluşturulacaktır. 4 etap halinde inşaat çalışması planlanan projenin, temeli atılan 1. Etabında üretilecek, 4 blokta 200 daire ile Kentsel Dönüşüm Projesinde adım adım ilerliyoruz.
 
 
Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır