Kentsel Dönüşüm Başkanlığı

Kentsel Dönüşüm Başkanlığı

Kentsel Dönüşüm İçin Yönetişim Çalıştayı Düzenlendi

01 Nisan 2018

Genel Müdürümüz Sayın Vedad GÜRGEN’in katılımıyla 30 Mart-1 Nisan tarihleri arasında Antalya-Belek’te “Kentsel Dönüşüm İçin Yönetişim  Çalıştayı” düzenlenmiştir.

Hacettepe Üniversitesi Yerel Yönetimler Uygulama ve Araştırma Merkezi (HÜYAM) Müdürü ve Proje Yöneticisi Prof. Dr. Uğur ÖMÜRGÖNÜLŞEN’in açılış konuşması ile başlayan çalıştayda,  Genel Müdürümüz  Sayın Vedad GÜRGEN Kentsel Dönüşüm  ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. HÜYAM Proje Yöneticisi Doç. Dr. Uğur SADİOĞLU Kentsel Dönüşüm Projelerinin Hazırlığında ve Uygulamasında Sosyal Boyutun Güçlendirilmesi Projesi ile ilgili proje tanıtım sunumu gerçekleştirdi.

Proje tanıtım sunumunun tamamlanması ile birlikte çalıştayın onur konuğu olan Sayın Prof. Dr. Ruşen KELEŞ hocamızın değerlendirmesiyle panele devam edilmiştir.

Kentsel Dönüşümün sosyal boyutunun güçlendirilmesine yönelik proje ile  kentlilik bilincinin geliştirilmesi için politika- plan- proje belirleme, uygulama, değerlendirme ve yeniden üretim süreçlerinde izlenecek yeni bir “Sürdürebilir Kentsel Dönüşüm Modeli ve Rehberi’ni oluşturmayı amaçlayan proje, Genel Müdürlüğümüz, diğer kamu kurum ve kuruluşları, çeşitli üniversiteler, sivil toplum kuruluşları, meslek örgütlerinin konuşmaları ve değerlendirmeleri ile tamamlanmıştır. Ayrıca kurumlar arası koordinasyon ve iletişimin güçlendirilmesine yönelik adımlar atılması kararlaştırılmıştır.

 

 

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır