Kentsel Dönüşüm Başkanlığı

Kentsel Dönüşüm Başkanlığı

Kütahya İli, Pazarlar İlçesi’nde Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi Riskli Alan Ve Rezerv Yapı Alanında Yürütülen Dönüşüm Projesine İlişkin Halk Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.

19 Ocak 2018

Kütahya İli, Pazarlar İlçesi, Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi sınırları içinde yer alan yaklaşık 9,80 hektarlık riskli alan ile riskli alana bitişik konumda bulunan yaklaşık 4,52 hektarlık rezerv yapı alanında Bakanlığımızca yürütülmekte olan uygulamalara ilişkin olarak Bilgilendirme Toplantısı, Kütahya Valiliği (Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü) ve Pazarlar Belediyesi’nin de katılımıyla 19/01/2018 Cuma günü saat 14.00’de Pazarlar Belediyesi Düğün Salonunda gerçekleştirilmiştir.

Bilgilendirme toplantısına hak sahiplerince yoğun bir katılım sağlamış olup, açılış konuşmalarını takiben alanda yürütülen çalışmalara ve uzlaşma sürecine ilişkin sunum yapılmıştır. Hak sahiplerine onaylı imar planı ve kentsel tasarım projesi taslağı üzerinden bilgilendirme yapılmış, alanda üretilecek sosyal donatı alanları, konut tipleri, ticari birimler ile ilgili bilgi verilmiştir.

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır