Kentsel Dönüşüm Başkanlığı

Kentsel Dönüşüm Başkanlığı

Hayatın ve Şehrin Merkezinde Boğaz'a Bakan Yeşil Alanlar İçinde Bir Yaşam Fatih Sultan Mehmet Mahallesinde Başlıyor.

09 Kasım 2017
14.11.2016 tarihli 2016/9526 sayılı Bakanlar Kurulu Kararının 06/12/2016 tarihli, 29910 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanması ile “Riskli Alan”  ilan edilen Fatih Sultan Mehmet Mahallesi’nde Kentsel Dönüşüm çalışmalarında sona gelindi.
Yaklaşık 57 yıldır tapu sorunlarının çözülemediği, 30.000 kişinin ikamet ettiğ  Fatih Sultab Mehmet Mahallesi'nde Bakanlık olarak sorumluluk alıyor ve çözüm ortağı oluyoruz. Bu kapsamda, Boğaziçi Kanununa göre yapılan ve Bakanlığımızca onaylanan İmar planlarından sonra alanda yer alan yapıları yıkarak topografya ile uyumlu, çevresi ile bütünleşen bir kentsel çevre, örnek bir kent inşa edeceğiz.
%53’ü yeşil alanlardan oluşan, bol ağaçlı meydanları ve toplanma alanları, peyzajı, düzenli yolları ve yatay mimarisiyle sadece şehri değil, hayatları da dönüştürüyoruz.
Boğaziçi Kanunu kapsamında hazırlanan İmar planları ve kentsel tasarım projelerinin Bakanlığımızca onaylanmasından sonra yerinde dönüşüm ilkesi çerçevesinde Hak sahipleri ile uzlaşma sürecine geçilecek olan projemizin tanıtım videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Kentsel Dönüşüm Çalışmaları kapsamında yapılacak uzlaşma görüşmelerine ilişkin vatandaşlarımıza daha detaylı açıklama ilerleyen tarihlerde yine web sitemiz üzerinden veya tebligat yolu ile yapılacaktır. 

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır